Saraybosna Üniversiteleri Tıp Fakültesi

saraybosna-universitesi-561

Saraybosna Üniversiteleri tıp fakültesi öğrencilerin okumayı en çok tercih ettiği bölümlerden biridir. Sadece lisans eğitimi ile kalmayıp master eğitimi de alınabilecek bir bölümdür. Bölüm olarak herkesin isteyebileceği yalnız okulların giriş sınavlarında özellikle tıp fakültesi bölümünün puanının çok yüksek olmasından dolayı öğrencilerin istedikleri halde yerleşemedikleri okuyamadıkları bir bölümdür. Sadece Bosna Hersek’te yaşayan değil dışarıdan gelen öğrenciler eğitim içinde başvurabilmektedirler.

Yaşadığınız ülke Türkiye ise tıp okumak gerçekten zor hatta hayal bile diyebiliriz. Maddi yönden gücün yetiyorsa aldığın eğitimler o okulun sınavını kazandırabiliyorsa okursun. Ama eğitimin yetersizse paranda yoksa tıp kesinlikle hayal olur. Saraybosna Üniversiteleri ile bu hayaller gerçeğe dönüşmektedir. Düşündüğünüzde gerçek olması zor görünse de aslında çok kolay. Tek yapmanız gereken tıp okumaya karar vermek ve Saraybosna Üniversiteleri’ne kayıt olmaktır. Saraybosna Üniversiteleri tıp fakültesi toplamda 33 adet binadan oluşmaktadır. Son teknolojilerin kullanıldığı 2030 kişilik yataklı bina ile hizmet vermektedir.

Saraybosna Üniversiteleri tıp fakültesinde ortalama 3500 kişi çalışmaktadır. Saraybosna Üniversiteleri tıp fakültesine kayıt olmak çok zor değildir. Lise ve dengi diplomanızın valiliğe onaylattırılmış olması gerekmektedir. Sağlık raporu ve adli sicil kaydı yeterli olacaktır. Bu belgeler tamamlandıktan sonra sizde Saraybosna Üniversiteleri’nin sağlamış olduğu imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Saraybosna Üniversiteleri’nden mezun olduğunuzda alacağınız diplomanın denklik özelliği olduğu için dünyanın neresine giderseniz gidin istediğiniz yerde mesleğinizi yapabileceğiniz konumda olacaksınız. Sadece Bosna Hersek te değil tüm ülkelerde çalışma imkanı veren bu diplomada sizin için bulunmaz bir fırsattır. İnsanların belki küçüklükten bu yana hayalini kurduğu mesleği hedefi haline getiren kişilerin hedeflerine ulaşmak için kısa yollardan ulaşmasını sağlayan bir üniversitesi olan Saraybosna Üniversiteleri her ülkeden öğrenciye kapısını açmaktadır. Saraybosna da sadece Boşnak ve Türkler yaşıyor diye sadece onlara eğitim verilecek gibi sınırlamaları yoktur.

Her dilden, dinden, kültür ve medeniyetten öğrencinin içinde okuma isteği olan herkesin kapılarını sonuna kadar açmıştır. Öğrencilerin geleceklerine dair yatırım yapan sadece onların alanlarında uzmanlaşmalarına öncelikli prensip haline getiren bu üniversite Bosna Hersek ülkesinin en kaliteli eğitim veren üniversitelerinden biridir.