Saraybosna Devlet Üniversitesi Fiyatları

saraybosna-universitesi-41

1949 yılında kurulmuş olan ve 2003 yılında Bologna kriterleri kapsamında giren Saraybosna Üniversiteleri puan gözetmeden öğrenci aldığı için son yıllarda özellikle Türk öğrencilerinin gözdesi olmuş durumda.

Türkiye’de sınava girip de istenilen taban puanlarını kazanamayan öğrenciler için üniversitede okumak hayalden öte bir şey değil, yüksek öğrenim yapmak isteyen gençler doğal olarak başka çareler üretmeye çalışıyorlar ve yurt dışındaki üniversiteler ile yollarını kesiştirerek isteklerini gerçekleştiriyorlar Balkan ülkelerinin hemen hepsinde sınavsız puansız öğrenci alınıyor, Saraybosna Devlet Üniversitesi de çoğu bölümlerinde bu özelliğe sahip. Hem de çok ucuza gelen bir üniversite eğitimi fırsatı sunuyor gençlere. Saraybosna Devlet Üniversitesi fiyatları düşündüğünüz gibi çok yüksek değil.

Bölümlerine göre değişen fiyatları ile Saraybosna üniversitesi size kendi ülkenizdekinden çok daha uygun fiyatlarla üniversitede okuma şansı tanıyor. 4 yıllık lisans eğitimleri olarak 600 Euro’dan başlamaktadır. 6 yıllık olan tıp fakültesindeki eğitimler üniversiteden üniversiteye göre değişmektedir.

Saraybosna Devlet Üniversitesi fiyatları aileleri zorlamayacak kapasitelerdedir, Türk üniversitelerinde okunacak bölümlerden daha fazla seçeneğe sahip olması ve uygun fiyat koşulları ile Saraybosna üniversitesinde okumanın ayrıcalığından yararlanmalısınız. Bütün bunlara ilaveten Saraybosna ekonomik bir şehirdir, konaklama, yiyecek, içecek için fazla para harcamanıza gerek kalmıyor aylık olarak.

İsterseniz üniversitenin yurtlarında kalabilirsiniz, isterseniz aynı paraya gelecek olan evlerden arkadaşlarınız ile birleşerek kiralayabilirsiniz veya tek odalarını eşyaları ile kiraya veren Bosnalıların odalarını kiralayarak çok ucuza konaklama sorununuza çözümler üretebilirsiniz. Saraybosna Üniversiteleri fiyatları yukarıda da değindiğimiz gibi bölümlerine göre ayrı, ayrı fiyatlanmaktadır. Hatta ödemeniz gereken harç bedellerini 2 taksit halinde bile verebilirsiniz ki bu da büyük bir kolaylıktır sizler için. Ulaşım açısından da sıkıntı yaşamazsınız çünkü Saraybosna’ya her türlü ulaşım aracı ile gelebilirsiniz, aileleriniz sizi ziyaret etmek istedikleri zaman da aynı yolları kullanarak yanınıza gelebilirler. Bizden çok şeyler bulacağınız Saraybosna sizi bağrına basmayı bekliyor.