Saraybosna Devlet Üniversitesi Bölümleri

saraybosna-universitesi-371

Saraybosna üniversitesinde onlarca bölümde Taban puanı ve sınav olmadan üniversite eğitimi almanın güzelliğini size yaşatacak olan Saraybosna Devlet Üniversitesi çoğu üniversitelerden çok daha fazla bölüme sahiptir. Balkanlarda yaklaşık 5 milyon nüfusa sahip olan ve çoğunluğunu Müslüman Boşnakların oluşturduğu Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, Devlet üniversitesi ile gurur duymaktadır. 1640 profesör, doçent, yardımcı doçent ve eğitmenin verdiği derslerin kalitesi tartışılamaz.Saraybosna Devlet Üniversitesi bölümleri arasında Türk öğrencilerin en çok seçtikleri bölümler arasında mimarlık, hukuk ve tıp fakülteleri gelmektedir. Avrupa standartları gözetilerek hazırlanan ders programlarında başarılı olmamak mümkün değildir. Bu kaliteli üniversiteye gitmek isteyen Türk öğrencileri beklemektedir.

4 yıllık temel eğitimler sonrasında isterseniz yüksek lisans ve Master da yaparak kariyerinizi tamamlama şansı yaratabilirsiniz. Seçeceğiniz bölüm hangisi olursa olsun okulunuzu bitirmeyi amaç edinmeniz gerekir, okula girmek değil bitirebilmektir önemli olan. Saraybosna Devlet Üniversitesi bölümleri değişik şekillerde ücretlendirilmiştir.

Saraybosna diğer yerlere nazaran oldukça ekonomik bir ülkedir, burada geçinmek çok kolaydır. Türkiye’de üniversite eğitiminiz için harcayacağınız paranın daha azını burada harcayacaksınız.

Yalnız eğitim dili Boşnakça olduğu için 1 yıl hazırlık sınıfında hesaba katmanızda yarar vardır. Toplam olarak yapacağınız hesaplamalarda da göreceğiniz gibi Saraybosna üniversitesinde okumak, çoğu üniversitede okumaktan çok daha kolay ve ekonomiktir.

Saraybosna Devlet Üniversitesi bölümleri arasında size cazip gelen bir tane mutlaka vardır. 26 fakülte arasından yapacağınız doğru tercihler ile kendinizi geliştirebilir ve hayatınıza yön verebilirsiniz. Parlak bir gelecek hayali kuruyorsanız bu hayallerin içinde üniversite eğitimi mutlaka olmalıdır, kariyer yapmayı planlayan gençler için yüksek öğrenimin önemi ortadadır. Kendi ülkenizdeki sınav sistemi sizi boğuyorsa önünüzdeki bu alternatifleri değerlendirmeli ve gelişiminizi tamamlamalısınız.