Bosna Hersek Üniversitesi Bölümleri

saraybosna-universitesi-431

İşletme, iktisat psikoloji, mimarlık, hukuk, eczacılık, tıp, diş hekimliği, mühendislik ve daha ne okumak istiyorsanız Bosna Hersek Üniversitesi bölümleri arasında bulacaksınız. Lisans eğitimleri genellikle 4 yıl ile sınırlanmıştır, ama tıp fakülteleri doğal olarak daha kapsamlı eğitim verdikleri için süreleri uzundur ve 6 yıldır. Boşnakça olan bölümlerde 1 yıl hazırlık okumak zorunludur.

Taban puanı sınava girme stresi olmadan üniversite eğitimi almak isteyen Türk gençlerinin önünde açılan bu şans kapısı iyi değerlendirilmelidir, Bosna Hersek üniversitelerinin hepsi de sınav ve taban puanı olmadan öğrenci kayıtları yapmaktadır. Fakat bazı bölümlerde giriş sınavı da uygulanmaktadır. Bu üniversiteler hakkında bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz her ne varsa ya Anadolu Yurtdışı Eğitim Uzmanlarından ve Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayfalarından veya Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık hizmetleri veren Socrates ve Yılın En İyi Eğitim Danışmanlığı seçilen firmadan alabilirsiniz.

Erasmus ve Mundus denilen öğrenci ve öğretmen değişim programlarını da uygulayan bu üniversiteler ile başka kültürleri tanıma şansınız da olacaktır. Her yıl bu değişim programları ile değişik ülkelere giderek orayı yakından tanıma fırsatını da elde etmiş olacaksınız.

Bosna Hersek Üniversitesi Bölümleri içinde kendinize en yakın hissettiğiniz ve okumaktan zevk alacağınız bir bölümü seçmelisiniz ve girdikten sonra da bitirmek için var gücünüz ile çalışmalısınız.

İngilizce ve Boşnakça eğitimler veren bölümlerden hangisini isterseniz oraya kayıt yaptırmalısınız. Bu okulların en büyük özellikleri Avrupa standartlarına göre eğitim yapmalarıdır.

Her üniversite bölümlerine göre fiyatlarla eğitim vermektedir, tıp eğitimi ile 4 yıllık eğitimin aynı değerde olacağı düşünülemez tabii. Yabancı dil eğitimi hazırlık sınıflarında verilmektedir, eğer iletişim dillerine yabancı iseniz 1 yıllık bu hazırlık sınıflarında okuyarak dilinizi pekiştirmeniz gerekecektir.

Bosna Hersek Üniversiteleri bölümleri Türk üniversitelerindeki fakültelerden daha fazladır. Bu kadar bol seçenekler için de kendinize en yakın hissettiğiniz bölümde karar kılmalısınız.

Kendi özeliklerinizi üniversite tercihi yaparken mutlaka göz önünde bulundurun ki keyifle okuyacağınız bir bölümü seçebilesiniz, eğitim danışmanlarınız da bu konuda size yardımcı olacaklardır.